Perfumy jak używać ich prawidłowo - praktyczny poradnik - Blog o perfumach i kosmetykach - Drogeriada.pl

Perfumy jak używać ich prawidłowo – praktyczny poradnik

Chyba każdy może przedstawić sytuację, w której pamiętamy zapach perfum, a nie osobę, do której owy zapach należał. Twoje perfumy jak używać prawidłowo? Źle użyte perfumy duszą, a nie pachną. Postaramy się krok po kroku omówić jak prawidłowo używać swoich wymarzonych zapachów.

Łazienka to nie najlepsze miejsce na twoje perfumy

Twoje królestwo – łazienka, w której przygotowujesz się do trudów dnia, to nie najlepsze miejsce dla perfum. Przeważnie perfumy stoją na otwartych półkach razem z innymi kosmetykami – wtedy idealnie prezentują się w Twojej półeczce. Jednak łazienka to ciągle miejsce zmiany wilgoci i ciepła powietrza, a takie warunki to nie najlepsze miejsca aby zachować oryginalną woń Twoich perfum. Lepszym miejscem będzie zamknięta półka w sypialni, w której uchronisz perfumy od światła oraz skoków temperatur. Idealnym miejscem według Calvina Kleina jest lodówka.

Najpierw prysznic

Perfumy zostały tak przygotowane, aby najlepiej reagować ze skórą. Nie odświeżona skóra lub spocona powoduje, że perfumy nie pachną tak, jak powinny a nawet powoduje to skutek odwrotny do zamierzonego. Można często spotkać, bardziej wśród panów, że po połowie intensywnego dnia nakładają kolejną warstwę perfum.

Zawsze na ciało, rzadko na ubranie

Jak już pisaliśmy, perfumy reagują najlepiej z ciałem człowieka. Poprzez nasze ciepło perfumy parują dając przyjemny aromat. Wiele mówi się o perfumowaniu ubrań jednak trzeba mieć na uwadze kilka spraw:

  • perfumy wchodzą reakcję z ubraniami, przez co mogą je odbarwić lub zniszczyć
  • ubranie może zniekształcić zapach, co spowoduje że będziesz pachnieć różnymi zapachami – w związku z tym używaj tylko jednego zapachu,
  • używając kilku różnych zapachów powodujesz, że na ubraniu po nocy pozostanie zapach całkowicie inny niż ten który rano nałożyłaś na siebie

Jednak jeśli nie obawiasz się tych skutków i przeważnie używasz jednego zapachu, może być to dla Ciebie idealne połączenie w przypadku pachnideł o małej intensywności.

 

Kiedy, jak i gdzie

Perfumy najlepiej spryskać ciało 15-30 minut przed założeniem ubrań najlepiej zaraz po gorącym prysznicu dopiero po takim czasie perfumy uwalniają swoją całą intensywność. Należy również pamiętać, że najlepszym nośnikiem perfum jest tłuszcz i alkohol. Osoby które mają skórę tłustą lub przetłuszczającą się, zapachy na nich są dużo bardziej trwałe. Jednak osoby o suchej skórze mogą sobie pomóc stosując przez stosowaniem perfum wazelinę lub balsamy z tej samej nuty zapachowej.

Perfumami spryskujemy ciepłe części ciała, takie gdzie naczynia krwionośne są najbardziej odsłonięte, tzn. szyja, dekolt, wewnętrzna strona nadgarstków. Włosy to bardzo dobre miejsce, ponieważ zapach się tam długo utrzymuje, jednocześnie niszcząc włosy. Panowie z bujnym owłosieniem na torsie powinni tą funkcję  wykorzystać. Można spotkać się z określeniem, że miejsca za uszami to bardzo dobre miejsce do spryskania perfumami. Jest to również miejsce dość szybko przetłuszczające się, a w lecie dodatkowo tam się bardziej pocimy co może tylko zniekształcić zapach.

Perfumy w atomizerze nanosimy z dystansu około 20-30 cm co pozwala rozprowadzić się mgiełce idealnie po powierzchni. Jednak trzeba mieć na uwadze rodzaj atomizera i stosować zasadę, że spryskując atomizerem nie powinniśmy spowodować ściekania po skórze perfum.

Przy intensywnych perfumach można zastosować mgiełkę, przez co zapach na naszym ciele nie będzie aż tak intensywny. Jednak należy pamiętać, że taki sposób jest dość kosztowny, bo zużywamy perfum znacznie więcej jednorazowo. Bardzo ważne jest nie pocieranie nałożonych perfum, ponieważ rozbijamy molekuły zapachowe nut głowy, przez co szybciej się ulatniają i po krótkim czasie stają się niewyczuwalne.

Perfumy jak używać na lato i na zimę

Nie od dziś wiadomo, że perfumy reagują na temperaturę i wilgotność otoczenia. Wpływa to na trwałość samego zapachu i jego projekcję. Przeznaczenie perfum, o których piszą ich twórcy nie jest wskazówką, a raczej zaleceniem. Perfumy inaczej pachną jak jest sucho i zimno, a na pewno bardziej intensywnie, jak dookoła jest ciepło i wilgotno. Stosowanie mocnych zapachów takich jak Paco Rabanne Black Xs Los Angeles może być kłopotliwe dla reszty bliskich.

Jakość, a nie ilość

Czasami po połowie dnia zdaje się nam, że nasze perfumy przestają działać. Jest to spowodowane tym, że my sami przyzwyczajamy się do nowego zapachu i przestajemy na niego reagować. Wiele osób przy pomocy poręcznej wersji swoich perfum zwiększa ilość psiknięć, powodując tylko że perfumy zaczynamy czuć również w całym pomieszczeniu. Jeśli używamy bardzo delikatnych zapachów to dodatkowe psiknięcia stosujmy rozważnie. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest używanie kilku zapachów naprzemiennie przez co spowodujemy że nasz nos nie będzie się tak szybko przyzwyczajał.