Perfumy jak rozpoznać oryginał - Blog o perfumach i kosmetykach - Drogeriada.pl
Perfumy jak rozpoznać oryginał

Perfumy jak rozpoznać oryginał

Zakupy, w szczególności internetowe związane są ryzykiem nabycia produktów niewiadomego pochodzenia. Z roku na rok wzrasta liczba e-sprzedawców oferujących towar, w tym także perfumy, który pozostawia wiele do życzenia, a nazywając rzeczy po imieniu okazuje się zwykłą podróbą. Oryginalne perfumy jak rozpoznać oryginał o tym dowiecie się poniżej.

Turcja – stolica podróbek

Najwięcej podrabianych towarów produkowanych jest w Turcji. Fabrykanci oryginalnych zapachów praktycznie do perfekcji opanowali nawet najdrobniejsze szczegóły swego fachu. Zwykły laik nie jest w stanie odróżnić oryginału od podróbki. Identyczne są kolor cieczy i opakowania, logo producenta, czcionka – wszystko wygląda jak w oryginale. Kupujemy zatem myśląc, że nabyliśmy towar z górnej półki, a po kilkudziesięciu minutach czar pryska bezpowrotnie – zapach znika. Jedyne, co nam zostaje z zakupu to złość na wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Żeby tak łatwo nie dać się oszukać, jest pewien szczegół widoczny na większości perfum – to numer seryjny. Jest on w większości przypadków wytłoczony lub wydrukowany przy użyciu drukarki igłowej na tylnej ścianie butelki lub jej spodzie. Praktykowane jest również nanoszenie tego numeru na naklejkę na spód flakonu. Na opakowaniu perfum widnieją też inne kody, np. kod kreskowy, numer katalogowy produktu – są one drukowane razem z pudełkiem. Natomiast numer seryjny nanoszony jest na wydrukowane już wcześniej pudełko.

Numery seryjne są pomocne dla większości konsumentów do sprawdzenia daty produkcji danego zapachu. W ten sposób kupujący sprawdzają, czy dane perfumy są świeże, czy już zleżałe. Dla zainteresowanych podaję stronę, gdzie można sprawdzić datę produkcji po numerze seryjnym: checkcosmetic.net

Perfumy jak rozpoznać oryginał od ich podrobionych wersji?

Podam kilka wskazówek, na co należy zwrócić uwagę, dokonując zakupu perfum. Jeśli, któryś z wymienionych czynników ma miejsce w Waszym przypadku, jest to sygnał, że możecie nabyć lub nabyliście podrobione towary:

  • Numer identyfikacyjny – musi być zgodny z oryginałem
  • Flakon – powinien stać prosto na płaskiej powierzchni (nie może być krzywy), starannie wykończony bez wad produkcyjnych. Istotna rolę odgrywa też kolor.
  • Etykieta perfum – nie ma prawa blaknąć w kontakcie z perfumami
  • Nadruki na opakowaniu i flakonie – należy zwrócić szczególną uwagę na kolor, odcień i fakturę
  • Atomizer – musi być idealnie zaciśnięty na szyjce flakonu. Ważne, by wiedzieć, z jakiego materiału wykonano oryginalny atomizer (metalu, czy plastiku)
  • Zapach – musi być trwały i nie może zmieniać się z upływem czasu
  • Perfumy – nie mogą być mętne, lecz przejrzyste

Najczęściej podrabiane są flakony o większych pojemnościach, czyli np. 90 ml. Jednak przy zakupie perfum należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Nie ma możliwości zakupu oryginalnych perfum za połowę ceny, czyli 50 czy 70 PLN. Takie zakupy kończą się fiaskiem. Wysoka cena oryginalnych perfum wynika z  długotrwałego procesu produkcji, w którym wykorzystywane są najszlachetniejsze części roślin, składniki syntetyczne zbliżone do naturalnych oraz wydzieliny z gruczołów zwierzęcych.

Zobacz także: Reformulacja perfum – co to jest i czy wpływa na zapach?